GATUNEK

Gatunek: świerszczak, Locustella naevia

Rząd: Wróblowe

Rodzina: Świerszczaki

Mapa wszystkich obserwacji (z wyjątkiem ukrytych przez obserwatorów, ze względu na dobro ptaków):


Poniższa tabela i wykres pokazują kolejno: liczbę obserwacji w danym miesiącu, liczbę osobników zaraportowanych w danym miesiącu.


Miesiąc Obserwacje Osobniki
1 0 0
2 0 0
3 0 0
4 47 48
5 358 422
6 96 110
7 30 34
8
9
10
11
12
Σ:

Oto szczegółowa lista wszystkich obserwacji gatunku (w kolejności od najnowszych), wraz z odnośnikami do ornitho i mapy. Jeśli nie ma symbolu mapy, oznacza to że obserwacja została ukryta ze względu na dobro ptaków.


# Ornitho Drużyna Obserwator Data Region Mapa
1 10473038 Niklu Jakub Nikiel 2024.07.20 WP
2 10472747 Niklu Jr. Wiktor Nikiel 2024.07.20 WP
3 10470225 Agnieszka Białostocka Agnieszka Białostocka 2024.07.20 PL
4 10474623 Podkarpacka Grupa OTOP #05 Marcin Galus 2024.07.20 PK
5 10475445 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.07.19 PK
6 10462905 kw Krzysztof Wawrzyniak 2024.07.17 WP
7 10466253 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.07.16
8 10453808 Lotka Trzeciorzędowa Krystyna Kowalska 2024.07.13 ZP
9 10449470 Matka szpaków Monika Turczyńska 2024.07.13 ZP
10 10449241 La Lechuza Joanna Kończak 2024.07.13 ZP
11 10448122 Katarzyna Katarzyna Szałas 2024.07.13 MP
12 10450173 Podkarpacka Grupa OTOP MK Marcin Kuźma 2024.07.13 PK
13 10448843 Podkarpacka Grupa OTOP MK Marcin Kuźma 2024.07.13 LB
14 10448118 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.07.12 PK
15 10447636 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.07.11
16 10439333 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.07.09 PK
17 10443821 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.07.08 ŁD
18 10429248 Marian Giertych Marian Giertych 2024.07.07 WP
19 10428184 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.07.07 MP
20 10439152 Phylloscopus trochiloides Barbara Wójcik 2024.07.07
21 10428316 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.07.07 LS
22 10427968 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.07.07 MP
23 10423828 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.07.05 ŁD
24 10423845 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.07.05 WP
25 10411804 Tomek Królak vel ornitofil Tomek Królak 2024.07.03 KP
26 10407991 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.07.02 PK
27 10407743 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.07.02 PL
28 10407744 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.07.02 PL
29 10405297 Tańczący z Wilgami Arkadiusz Stelmach 2024.07.02 PK
30 10402811 Leszczyńska Grupa OTOP Waldemar Okupniczak 2024.07.01 WP
31 10402275 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.06.30 PL
32 10402274 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.06.30 PL
33 10400363 Trznadel Daniel Dąbrowski 2024.06.30 ZP
34 10398255 Arek Furdyna Arek Furdyna 2024.06.30 MP
35 10429441 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.29 LB
36 10429440 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.29 LB
37 10393404 Trznadel Daniel Dąbrowski 2024.06.29 ZP
38 10391837 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.06.28 PK
39 10398431 Piotr Giertych Piotr Giertych 2024.06.28 MZ
40 10390082 Przyroda okiem Pawła Paweł Łabaj 2024.06.28 MP
41 10385271 ibis Adam Olszewski 2024.06.26 PL
42 10385167 ibis Adam Olszewski 2024.06.26 PL
43 10382295 Płonka Matyski Wojciech Łapiński 2024.06.26 PL
44 10383862 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.06.26 ZP
45 10378965 BERNARD S. Bernard Stachurski 2024.06.25 PL
46 10378776 teamsym Szymon Kopeć 2024.06.24 PM
47 10374349 Marian Giertych Marian Giertych 2024.06.23 WP
48 10374482 Świdrzańska Remigiusz Chlewicki 2024.06.23 MZ
49 10373497 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.23 LB
50 10368156 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.06.22
51 10365160 Przyroda okiem Pawła Paweł Łabaj 2024.06.22 PK
52 10374489 Renia Teresa Jędrzejczak 2024.06.22 ŚK
53 10367436 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.06.20 ŁD
54 10355114 BERNARD S. Bernard Stachurski 2024.06.18 PL
55 10355281 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.06.18 PK
56 10353124 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.06.18 PL
57 10353919 Marian Giertych Marian Giertych 2024.06.17 WP
58 10351998 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.06.17 ŁD
59 10345064 Przemek Chylarecki Przemysław Chylarecki 2024.06.16 PL
60 10342981 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.06.16 LS
61 10342094 Marzena Wielik Marzena Wielik 2024.06.16 PM
62 10342093 Marzena Wielik Marzena Wielik 2024.06.15 PM
63 10340762 Piotr Giertych Piotr Giertych 2024.06.15 MZ
64 10340715 Marzena Wielik Marzena Wielik 2024.06.15 PM
65 10334847 teamsym Szymon Kopeć 2024.06.14 PM
66 10333241 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.06.14 MZ
67 10333294 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.06.14 MZ
68 10330507 Paweł Zaniecki Paweł Zaniecki 2024.06.13 KP
69 10330493 Eksplor Artur Staszewski 2024.06.13 ZP
70 10330795 teamsym Szymon Kopeć 2024.06.13 PM
71 10330793 teamsym Szymon Kopeć 2024.06.13 PM
72 10327440 Przemek Chylarecki Przemysław Chylarecki 2024.06.13 MZ
73 10327390 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.06.13 PK
74 10327423 Przemek Chylarecki Przemysław Chylarecki 2024.06.13 MZ
75 10331106 Vogelfart Patryk Ptak 2024.06.12 ŚL
76 10326687 Świdrzańska Remigiusz Chlewicki 2024.06.12 MZ
77 10322949 Tomasz Sczansny Tomasz Sczansny 2024.06.11 ŚL
78 10321308 Ejber i skorce Leszczyńska Grupa OTOP Szymon Kaczmarek 2024.06.11 PM
79 10330669 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.06.11 MP
80 10333530 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.06.11 MZ
81 10320320 Tomek Królak vel ornitofil Tomek Królak 2024.06.11 MZ
82 10320835 Johnny Jan Kotlarz 2024.06.11 WP
83 10318522 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.06.10 PL
84 10316939 Marek Derda Marek Derda 2024.06.10 WM
85 10314066 Płonka Matyski Wojciech Łapiński 2024.06.09 PL
86 10314005 BERNARD S. Bernard Stachurski 2024.06.09 PL
87 10315102 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.06.09 PL
88 10306379 Marian Giertych Marian Giertych 2024.06.08 PM
89 10308441 Vogelfart Patryk Ptak 2024.06.08 ŚL
90 10300816 Tomek Folta Tomasz Folta 2024.06.08 MP
91 10301106 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.06.08 PL
92 10308409 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.08 LB
93 10300712 Eksplor Artur Staszewski 2024.06.08 ZP
94 10306292 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.08 LB
95 10299551 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.06.07 PL
96 10299145 BERNARD S. Bernard Stachurski 2024.06.07 PL
97 10295691 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.06 LB
98 10295648 krakers Wiktor Kroker 2024.06.06 PL
99 10302845 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.06.06 ZP
100 10291823 Płonka Matyski Wojciech Łapiński 2024.06.06 PL
101 10352704 Dziki West Bartosz Zwoliński 2024.06.05 PL
102 10292248 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.05 LB
103 10291137 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.06.05 PL
104 10290819 krakers Wiktor Kroker 2024.06.05 PL
105 10287580 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.06.04 PL
106 10287539 Anna WK Anna Włodarczak-Komosińska 2024.06.04 WM
107 10284245 Grzegorz Koperski Grzegorz Koperski 2024.06.04 MZ
108 10287049 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.06.04 MZ
109 10282672 Robert Kraska Robert Kraska 2024.06.04 MZ
110 10285302 teamsym Szymon Kopeć 2024.06.04 PM
111 10281779 krakers Wiktor Kroker 2024.06.03 PL
112 10276441 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.06.02 PL
113 10306853 Małgorzata Wierzba Małgorzata Wierzba 2024.06.02 MP
114 10275870 kw Krzysztof Wawrzyniak 2024.06.02 WP
115 10278144 ibis Adam Olszewski 2024.06.02 PL
116 10278134 krakers Wiktor Kroker 2024.06.02 PL
117 10276276 PiotrK Piotr Klukiewicz 2024.06.02 WM
118 10268839 Ornitolog-amator Witold Nocoń 2024.06.01 ŚL
119 10269398 Mikołaj Rowicki Mikołaj Rowicki 2024.06.01 MZ
120 10274170 krakers Wiktor Kroker 2024.06.01 PL
121 10268312 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.06.01 PL
122 10267161 krakers Wiktor Kroker 2024.06.01 PL
123 10265022 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.06.01
124 10266241 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.01 LB
125 10266284 LMLek Dariusz Piechota 2024.06.01 LB
126 10276829 Arcus Arkadiusz Stasiak 2024.06.01 PL
127 10261695 Matka szpaków Monika Turczyńska 2024.05.31 LB
128 10265674 Krzysztof Kajzer Krzysztof Kajzer 2024.05.31 LB
129 10261292 Johnny Jan Kotlarz 2024.05.31 PL
130 10262087 PtakoholikSquad Michał Kowalczuk 2024.05.31 LB
131 10262363 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.31 PL
132 10261192 Tomek Królak vel ornitofil Tomek Królak 2024.05.31 KP
133 10262638 Paweł Zaniecki Paweł Zaniecki 2024.05.31 KP
134 10257490 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.31 LB
135 10259103 teamsym Szymon Kopeć 2024.05.31 PM
136 10255607 Dorota Bezwińska- Sikora Dorota Bezwińska-Sikora 2024.05.31 PM
137 10260483 Mazur Łukasz Konopka 2024.05.31 PL
138 10262328 Marzena Wielik Marzena Wielik 2024.05.31 ZP
139 10261549 Adam Grabowski Adam Grabowski 2024.05.31 MZ
140 10266217 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.31 LB
141 10266233 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.31 LB
142 10251581 Wiktor Kilinowski Wiktor Kilinowski 2024.05.30 PL
143 10254501 Johnny Jan Kotlarz 2024.05.30 PL
144 10251564 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.30 MP
145 10282260 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.30 PL
146 10251006 Mikołaj Rowicki Mikołaj Rowicki 2024.05.30 PL
147 10249586 Robert Lo Robert Locman 2024.05.30 WM
148 10246758 Podkarpacka Grupa OTOP Tymoteusz Mazurkiewicz 2024.05.30 PK
149 10277887 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.30
150 10249540 Lewandowski Piotr Piotr Lewandowski 2024.05.30 LS
151 10252237 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.30 LB
152 10248909 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2024.05.30 MZ
153 10243414 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.29 PL
154 10239521 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.29 PL
155 10245183 Puszcza Borecka AS Andrzej Sulej 2024.05.29 WM
156 10238446 Świdrzańska Remigiusz Chlewicki 2024.05.28 MZ
157 10237123 Ejber i skorce Leszczyńska Grupa OTOP Szymon Kaczmarek 2024.05.28 WP
158 10235190 Ejber i skorce Leszczyńska Grupa OTOP Szymon Kaczmarek 2024.05.28 WP
159 10333515 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.28 MZ
160 10235039 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.28 PL
161 10235029 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.28 PL
162 10233162 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.05.27 PL
163 10233276 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.27 PL
164 10233272 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.27 PL
165 10285600 Marta Gołek Marta Gołek 2024.05.27 PL
166 10233325 TP Dubelt #2 Paweł Białomyzy 2024.05.27 PL
167 10233264 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.27 PL
168 10283175 anielskiefoto.pl Małgorzata Łuczkiewicz 2024.05.27 MZ
169 10234037 Lotka Trzeciorzędowa Krystyna Kowalska 2024.05.27 MZ
170 10232571 anielskiefoto.pl Małgorzata Łuczkiewicz 2024.05.27 MZ
171 10230670 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.27 WM
172 10230103 Podkarpacka Grupa OTOP AL Alicja Lasek 2024.05.27 MP
173 10333427 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.27 MZ
174 10238146 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.26 PL
175 10286103 Marta Gołek Marta Gołek 2024.05.26 PL
176 10227883 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.26 PL
177 10225780 BERNARD S. Bernard Stachurski 2024.05.26 PL
178 10235261 Agrimensor Radosław Musioł 2024.05.26 ŚL
179 10223932 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.26 MP
180 10224344 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.26
181 10223767 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.26 LB
182 10227238 PiotrK Piotr Klukiewicz 2024.05.26 WM
183 10219260 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.26 MP
184 10218532 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.25 PL
185 10243118 La Lechuza Joanna Kończak 2024.05.25 PL
186 10218066 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.05.25 ŁD
187 10218059 Kacper Mikulski Kacper Mikulski 2024.05.25 ŁD
188 10215089 Natalia Gorczowska Natalia Gorczowska 2024.05.25 MP
189 10223703 Podkarpacka Grupa OTOP Daniel Stasiowski 2024.05.25 PK
190 10212206 Krzysztof Kajzer Krzysztof Kajzer 2024.05.25 PL
191 10219364 Lotka Trzeciorzędowa Krystyna Kowalska 2024.05.25 PL
192 10212289 La Lechuza Joanna Kończak 2024.05.25 PL
193 10219262 Wredny Szu Andrzej Szuksztul 2024.05.25 PM
194 10219663 Tomasz Doroń Tomasz Doroń 2024.05.25 LB
195 10211184 E-lanus Konrad Bieńkowski 2024.05.24 ZP
196 10209913 Tomek Folta Tomasz Folta 2024.05.24 MP
197 10333365 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.24 MZ
198 10203200 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.05.23
199 10214330 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.23 LB
200 10201392 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.22 PL
201 10201229 Niklu Jakub Nikiel 2024.05.22 WP
202 10201389 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.22 PL
203 10201391 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.22 PL
204 10206617 #ski Sławomir Karpicki 2024.05.22 WP
205 10201385 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.22 PL
206 10200372 teamsym Szymon Kopeć 2024.05.22 PM
207 10200874 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.05.22
208 10199727 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.05.22 PL
209 10197420 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.21 PL
210 10197414 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.21 PL
211 10200720 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.21 PL
212 10197524 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.21 MP
213 10190516 Marian Giertych Marian Giertych 2024.05.20 WP
214 10209148 Ewajan Ewa Janas 2024.05.20 MP
215 10189247 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.05.20 ZP
216 10209163 Ewajan Ewa Janas 2024.05.20 MP
217 10186886 Torenvalk Ewa Paprzycka 2024.05.20 ŚL
218 10187386 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.20 ŚL
219 10189223 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.05.20 ZP
220 10189182 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.05.20 ZP
221 10186930 Podkarpacka Grupa OTOP MK Marcin Kuźma 2024.05.20 PK
222 10184044 Loco Tom Tomasz Kosut 2024.05.19 ŚL
223 10184045 Loco Tom Tomasz Kosut 2024.05.19 ŚL
224 10180165 Eksplor Artur Staszewski 2024.05.19 ZP
225 10182791 Małgorzata Wierzba Małgorzata Wierzba 2024.05.19 MP
226 10176410 Marzena Wielik Marzena Wielik 2024.05.19 PM
227 10175986 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.19 LS
228 10175948 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.19 LS
229 10179907 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.19 LB
230 10196227 Anna WK Anna Włodarczak-Komosińska 2024.05.19 WM
231 10175172 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.19 LS
232 10175382 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2024.05.19 PL
233 10177139 Mazur Łukasz Konopka 2024.05.19 MZ
234 10183028 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.05.19 ZP
235 10172021 Agnieszka Białostocka Agnieszka Białostocka 2024.05.18 PL
236 10172364 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.18 LB
237 10172354 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.18 LB
238 10175373 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2024.05.18 PL
239 10173405 Piotr Giertych Piotr Giertych 2024.05.18 PL
240 10172800 PtakoholikSquad Michał Kowalczuk 2024.05.18 PL
241 10168471 Passer melancholicus Rafał Walczybok 2024.05.18 LB
242 10173494 TP Alauda #2 Piotr Kłonowski 2024.05.18 KP
243 10165511 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.18 MP
244 10170437 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.18 LB
245 10164903 Marek Derda Marek Derda 2024.05.18 PL
246 10164812 Agnieszka Białostocka Agnieszka Białostocka 2024.05.18 PL
247 10164490 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.18 PL
248 10172619 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.18 PK
249 10164196 Tomek Folta Tomasz Folta 2024.05.18 MP
250 10164195 Tomek Folta Tomasz Folta 2024.05.18 MP
251 10172838 Ornitolog-amator Witold Nocoń 2024.05.18 ŚL
252 10172900 Mazur Łukasz Konopka 2024.05.18 MZ
253 10185193 Michał Janosz Michał Janosz 2024.05.18 ŚL
254 10186077 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes MS Michał Słowikowski 2024.05.18 LB
255 10185975 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes MS Michał Słowikowski 2024.05.18 LB
256 10163884 Wredny Szu Andrzej Szuksztul 2024.05.18 PM
257 10163054 Passer melancholicus Rafał Walczybok 2024.05.17 LB
258 10162298 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.17 LB
259 10162341 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.17 PK
260 10163351 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.17 PL
261 10161560 Ptakole Bartosz Gott 2024.05.17 MZ
262 10161804 Mikołaj Rowicki Mikołaj Rowicki 2024.05.17 MZ
263 10160527 #ski Sławomir Karpicki 2024.05.17 WP
264 10158208 PtakiKujaw.pl Andrzej Dylik 2024.05.17 KP
265 10186510 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes MS Michał Słowikowski 2024.05.17 LB
266 10156799 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.16 PL
267 10156715 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.16 PL
268 10156384 Marian Giertych Marian Giertych 2024.05.16 WP
269 10154151 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.16 MP
270 10152265 Podkarpacka Grupa OTOP Sławomir Kuczmarski 2024.05.16 PK
271 10152352 Damian Mikulski Damian Mikulski 2024.05.16 MP
272 10151927 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.16 PL
273 10151902 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.16 PL
274 10151107 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.05.16 WP
275 10151099 Północne Podlasie Michał Polakowski 2024.05.16 WP
276 10162507 Marta Świtała Marta Świtała 2024.05.16 PL
277 10184567 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2024.05.16 MZ
278 10156407 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.16 MZ
279 10149175 Słowiański_pluszcz Marek Bebłot 2024.05.15 WM
280 10154118 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.15 MP
281 10153501 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.15 MZ
282 10153491 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.15 MZ
283 10153490 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.15 MZ
284 10150843 Leszczyńska Grupa OTOP Grzegorz Lorek 2024.05.15
285 10140877 Dorota Bezwińska- Sikora Dorota Bezwińska-Sikora 2024.05.14 LB
286 10140893 Dorota Bezwińska- Sikora Dorota Bezwińska-Sikora 2024.05.14 LB
287 10141383 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.14 LB
288 10143667 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.14 PK
289 10139933 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.14 PL
290 10145841 Babcia Magda Magdalena Traciłowska 2024.05.14 MZ
291 10139188 Mazur Łukasz Konopka 2024.05.14 WM
292 10207790 Dziki West Bartosz Zwoliński 2024.05.13 WP
293 10138659 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.13 PL
294 10138657 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.13 PL
295 10148041 Este Sławomir Tatoń 2024.05.13 MZ
296 10135015 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.13 PK
297 10133179 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.13 PL
298 10136962 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.13 LB
299 10394833 RyszarDodo Ryszard Sachanowicz 2024.05.13 MP
300 10130845 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.12
301 10125928 Edyta Kieliszek Edyta Kieliszek 2024.05.12 LS
302 10127316 Szymon Olszewski Szymon Olszewski 2024.05.12 MZ
303 10126023 Częstochowska Grupa OTOP #1 Marcin Borowik 2024.05.12 ŚL
304 10126176 Częstochowska Grupa OTOP #1 Marcin Borowik 2024.05.12 ŚL
305 10170871 Magda & Paweł M Paweł & Magda Mrówka 2024.05.12 MP
306 10117469 Robert Lo Robert Locman 2024.05.12 WM
307 10116629 Johnny Jan Kotlarz 2024.05.12 PM
308 10134244 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes MS Michał Słowikowski 2024.05.12
309 10144215 Ewa Mokrzycka-Moc Ewa Mokrzycka-Moc 2024.05.12 PL
310 10117013 Reduta Orduny WGW #redutaprzejmujeswiat Mateusz Niedziółka 2024.05.12 MZ
311 10120257 LMLek Dariusz Piechota 2024.05.12 LB
312 10113433 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.11 PL
313 10116053 Raptors Adam Szczepańczyk 2024.05.11 ŚL
314 10113723 Torenvalk Ewa Paprzycka 2024.05.11 ŚL
315 10113762 MarioGeo Mariusz Lizoń 2024.05.11 ŚL
316 10113534 Tomasz Sczansny Tomasz Sczansny 2024.05.11 ŚL
317 10112569 Mikołaj Rowicki Mikołaj Rowicki 2024.05.11 PL
318 10112095 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.11 MP
319 10112094 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.11 MP
320 10112096 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.11 MP
321 10117666 Podkarpacka Grupa OTOP TŚ Tomasz Świątek 2024.05.11 PK
322 10119167 Podkarpacka Grupa OTOP AL Alicja Lasek 2024.05.11 PK
323 10130179 Podkarpacka Grupa OTOP Adam Kut 2024.05.11 PK
324 10111782 Avestom Tomasz Kulakowski 2024.05.11 PL
325 10115383 Tomek Gogołek Tomasz Gogołek 2024.05.11 PL
326 10137077 Michał Leszczyński Michał Leszczyński 2024.05.11 MP
327 10124323 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.05.11 MP
328 10110841 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.11 PL
329 10106397 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.11
330 10141434 Gutek Gustaw Schneider 2024.05.11 ŚL
331 10113206 EDREDON.COM.PL Jacek Betleja 2024.05.11 ŚL
332 10124422 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.05.11 ŚL
333 10201293 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes TZ Tomasz Zarzycki 2024.05.11
334 10105041 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.11
335 10104409 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.05.11
336 10205919 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes TZ Tomasz Zarzycki 2024.05.11
337 10115642 Stajnia Buńczuk Justyna Krawczyk 2024.05.11 MZ
338 10105715 Kopciuszek z innej bajki Milena Padysz 2024.05.11 ŁD
339 10103343 Ortolan Team Waldemar Michalak 2024.05.11 WP
340 10115705 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.11 MP
341 10127841 Marta Gołek Marta Gołek 2024.05.11 ŚL
342 10114480 Ornitolog-amator Witold Nocoń 2024.05.11 ŚL
343 10121986 Tomek Folta Tomasz Folta 2024.05.11 PK
344 10118916 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.11 PK
345 10134556 Podkarpacka Grupa OTOP Sławomir Kuczmarski 2024.05.11 PK
346 10103367 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.11 WP
347 10134103 krakers Wiktor Kroker 2024.05.11 WP
348 10103363 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.11 WP
349 10134176 krakers Wiktor Kroker 2024.05.11 WP
350 10119103 Tilia Paweł Hermański 2024.05.11 ŚL
351 10134114 krakers Wiktor Kroker 2024.05.11 WP
352 10103026 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.11 WP
353 10116913 Phylloscopus trochiloides Barbara Wójcik 2024.05.11 MP
354 10114960 SB :) Szymon Sendera 2024.05.11 MP
355 10117232 Częstochowska Grupa OTOP #1 Marcin Borowik 2024.05.11 ŚL
356 10115183 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2024.05.11 MZ
357 10143701 megaslay420 Maks Jakubczak 2024.05.11 ŚL
358 10105635 anielskiefoto.pl Małgorzata Łuczkiewicz 2024.05.11 MZ
359 10112190 Leszczyńska Grupa OTOP Grzegorz Lorek 2024.05.11 WP
360 10119411 Atropa Katarzyna Kmieć-Kwasek 2024.05.11 MP
361 10121091 Podkarpacka Grupa OTOP Hubert Kamecki 2024.05.11 PK
362 10193963 Podkarpacka Grupa OTOP RSZ Rafał Szczerbik 2024.05.11 PK
363 10119798 Podkarpacka Grupa OTOP Tymoteusz Mazurkiewicz 2024.05.11 PK
364 10109958 Leszczyńska Grupa OTOP Paweł Ratajczak 2024.05.11 WP
365 10116133 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.10 PK
366 10100919 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.05.10 MP
367 10099966 PtakoholikSquad Michał Kowalczuk 2024.05.10 PM
368 10098625 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.10 WP
369 10102581 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.10
370 10098071 Tilia Paweł Hermański 2024.05.10 ŚL
371 10096965 Kaczka Dziwaczka Monika Januchowska 2024.05.10 PL
372 10098290 Dawid Feathers Dawid Fikus 2024.05.09 PM
373 10097706 Paczkowski Maksymilian Paczkowski 2024.05.09 WP
374 10094693 Tilia Paweł Hermański 2024.05.09 ŚL
375 10090869 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.09 PL
376 10183221 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.09 MZ
377 10090126 Mario Mariusz Zub 2024.05.09 LB
378 10089131 Phylloscopus trochiloides Barbara Wójcik 2024.05.08 MP
379 10086283 Zawidowskie wróble Konrad Uryga 2024.05.08
380 10085711 Leszczyńska Grupa OTOP Waldemar Okupniczak 2024.05.08 WP
381 10086669 teamsym Szymon Kopeć 2024.05.08 KP
382 10085515 Leszczyńska Grupa OTOP Waldemar Okupniczak 2024.05.08 WP
383 10089779 Stajnia Buńczuk Justyna Krawczyk 2024.05.08 MZ
384 10086166 La Lechuza Joanna Kończak 2024.05.08 PL
385 10085045 Puchacz 3 Michał Karpeta 2024.05.08 ŚL
386 10085040 Puchacz 3 Michał Karpeta 2024.05.08 ŚL
387 10085035 Puchacz 3 Michał Karpeta 2024.05.08 ŚL
388 10085018 Puchacz 3 Michał Karpeta 2024.05.08 ŚL
389 10083298 Robert Lo Robert Locman 2024.05.07 WM
390 10085351 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.07
391 10079774 Lewandowski Piotr Piotr Lewandowski 2024.05.07 LS
392 10081054 Reduta Orduny WGW #redutaprzejmujeswiat Mateusz Niedziółka 2024.05.07 PL
393 10083479 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.07 MP
394 10083774 Leszczyńska Grupa OTOP Paweł Ratajczak 2024.05.07 WP
395 10083737 Reduta Orduny WGW #redutaprzejmujeswiat Mateusz Niedziółka 2024.05.07 LB
396 10078827 Wiktor Kilinowski Wiktor Kilinowski 2024.05.07 ZP
397 10077869 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.06 PL
398 10080713 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.06
399 10077723 FC Zioło Grzegorz Zioło 2024.05.06 MZ
400 10077852 Marian Giertych Marian Giertych 2024.05.06 WP
401 10077719 FC Zioło Grzegorz Zioło 2024.05.06 MZ
402 10077089 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.06 PL
403 10076757 MarioGeo Mariusz Lizoń 2024.05.06 ŚL
404 10076866 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2024.05.06 MZ
405 10075408 Reduta Orduny WGW #redutaprzejmujeswiat Mateusz Niedziółka 2024.05.06 PL
406 10304153 RyszarDodo Ryszard Sachanowicz 2024.05.06 PM
407 10072323 Caelum boreale Patrycja Piotrowska 2024.05.06 MZ
408 10071775 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.05 MP
409 10074217 Piotr Świętochowski Piotr Świętochowski 2024.05.05 PL
410 10071777 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.05 MP
411 10071770 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.05 MP
412 10071702 TP Dubelt #3 Tomasz Tumiel 2024.05.05 PL
413 10070478 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.05 MP
414 10070242 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.05
415 10067800 kw Krzysztof Wawrzyniak 2024.05.05 WP
416 10064062 Zawidowskie wróble Konrad Uryga 2024.05.05
417 10065110 Eksplor Artur Staszewski 2024.05.05 ZP
418 10063240 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.05 LS
419 10063232 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.05 LS
420 10065960 Podkarpacka Grupa OTOP #05 Marcin Galus 2024.05.05 PK
421 10072390 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.05.05 MP
422 10059499 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.04 LS
423 10059678 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.04 LS
424 10058899 Świdrzańska Remigiusz Chlewicki 2024.05.04 MZ
425 10059677 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.04 LS
426 10059673 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.04 LS
427 10059710 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.04 LS
428 10053763 Dawid Kowalski Dawid Kowalski 2024.05.04 PM
429 10061384 Częstochowska Grupa OTOP #2 Katarzyna Borowik 2024.05.04 ŚL
430 10055388 Częstochowska Grupa OTOP #1 Marcin Borowik 2024.05.04 ŚL
431 10059449 Podkarpacka Grupa OTOP Piotr Kunowski 2024.05.04 PK
432 10052881 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.05.04 PK
433 10053134 Natalia Gorczowska Natalia Gorczowska 2024.05.04 PK
434 10052042 Ptakole Bartosz Gott 2024.05.04 MZ
435 10054017 Kiejstut Marcin Łaguna 2024.05.04 WP
436 10058520 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.04
437 10058495 Zachodni trzmiel Marcin Dec 2024.05.04
438 10049264 Łagosz Piotr Piotr Łagosz 2024.05.04 PK
439 10058627 RyszarDodo Ryszard Sachanowicz 2024.05.04 PM
440 10061095 Leszczyńska Grupa OTOP Grzegorz Lorek 2024.05.04 WP
441 10061061 Wredny Szu Andrzej Szuksztul 2024.05.04 PM
442 10055257 Mazur Łukasz Konopka 2024.05.04 MZ
443 10047366 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.03 PL
444 10047001 Ornitolog-amator Witold Nocoń 2024.05.03 ŚL
445 10046819 Barbara Iliadis Barbara Iliadis 2024.05.03 PM
446 10048374 kw Krzysztof Wawrzyniak 2024.05.03 PL
447 10047909 EDREDON.COM.PL Jacek Betleja 2024.05.03 ŚL
448 10045797 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.03 MP
449 10050168 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.03 LS
450 10044333 Ptakole Bartosz Gott 2024.05.03 MZ
451 10041252 Podkarpacka Grupa OTOP Sławomir Kuczmarski 2024.05.03 LS
452 10043429 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.03 LS
453 10043424 Ena Hanena Ewa Nalepa 2024.05.03 LS
454 10048288 kw Krzysztof Wawrzyniak 2024.05.03 PL
455 10036835 Leszczyńska Grupa OTOP Waldemar Okupniczak 2024.05.03 WP
456 10037554 Raptors Adam Szczepańczyk 2024.05.03 ŚL
457 10047163 Krystian Pytel Krystian Pytel 2024.05.03 ZP
458 10035840 Raptors Adam Szczepańczyk 2024.05.03 ŚL
459 10043506 Podkarpacka Grupa OTOP Hubert Kamecki 2024.05.03 LS
460 10042958 Podkarpacka Grupa OTOP Tymoteusz Mazurkiewicz 2024.05.03 LS
461 10050224 Paczkowski Maksymilian Paczkowski 2024.05.03 PL
462 10055810 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.05.03 MP
463 10032921 Ejber i skorce Leszczyńska Grupa OTOP Szymon Kaczmarek 2024.05.02 WP
464 10031227 Natalia Gorczowska Natalia Gorczowska 2024.05.02
465 10027131 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.02 PL
466 10027098 TP Dubelt #1 Grzegorz Grygoruk 2024.05.02 PL
467 10047613 Halina Halina Łukomska 2024.05.02 WP
468 10030213 Renia Teresa Jędrzejczak 2024.05.02 WP
469 10035858 Leszczyńska Grupa OTOP Grzegorz Lorek 2024.05.02
470 10026212 Adam Grabowski Adam Grabowski 2024.05.02 PL
471 10023471 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.01 MP
472 10023203 Eksplor Artur Staszewski 2024.05.01 ZP
473 10023741 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.01 MP
474 10021654 Krzysztof Kajzer Krzysztof Kajzer 2024.05.01 MZ
475 10024555 Ola Szymczak Aleksandra Szymczak 2024.05.01 PL
476 10023588 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.05.01 MP
477 10017803 Marcin&Ania&Kuba Bohr Marcin Bohr 2024.05.01
478 10018071 Podkarpacka Grupa OTOP Daniel Stasiowski 2024.05.01 PK
479 10014918 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.05.01 ZP
480 10013043 Marian Giertych Marian Giertych 2024.05.01 WP
481 10017696 Passer melancholicus Rafał Walczybok 2024.05.01
482 10023699 Adam Grabowski Adam Grabowski 2024.05.01 PL
483 10083493 megaslay420 Maks Jakubczak 2024.05.01 PL
484 10023727 Babcia Magda Magdalena Traciłowska 2024.05.01 MZ
485 10012399 Vogelfart Patryk Ptak 2024.04.30 ŚL
486 10011390 Johnny Jan Kotlarz 2024.04.30 WP
487 10007025 Torenvalk Ewa Paprzycka 2024.04.30 PK
488 10006757 Dorota Bezwińska- Sikora Dorota Bezwińska-Sikora 2024.04.30 PK
489 10014641 Ewajan Ewa Janas 2024.04.30 PK
490 10007920 MarioGeo Mariusz Lizoń 2024.04.30 PK
491 10006903 Luscinia ZTP Marcin Sołowiej 2024.04.30 ZP
492 10005961 Częstochowska Grupa OTOP #1 Marcin Borowik 2024.04.30 ŚL
493 10006962 Gołąb miejski Barbara Polanin 2024.04.30 PK
494 10005771 Michał Rycak Michał Rycak 2024.04.30 PL
495 10012404 Arcus Arkadiusz Stasiak 2024.04.30 PL
496 10027459 andrzej50 Andrzej Chwierut 2024.04.30 ŚK
497 9997255 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.04.29 MP
498 10022917 Imperator Rafał Fudalej 2024.04.29
499 10005940 Podkarpacka Grupa 0TOP AB Agnieszka Biernacka 2024.04.29 PK
500 10011322 Podkarpacka Grupa OTOP ZN Zenon Niziołek 2024.04.29 PK
501 10004952 Dorota Bezwińska- Sikora Dorota Bezwińska-Sikora 2024.04.29 PK
502 9995352 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.04.28 MP
503 9995318 Ajuga Katarzyna Matusik 2024.04.28 MP
504 9993745 Leszczyńska Grupa OTOP Marcin Wojtkowiak 2024.04.28 WP
505 9993766 MarioGeo Mariusz Lizoń 2024.04.28 PK
506 9990902 Torenvalk Ewa Paprzycka 2024.04.28 PK
507 9989688 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.04.28
508 9989465 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes JS Jarosław Słowikowski 2024.04.28
509 9987042 Arek Furdyna Arek Furdyna 2024.04.28 PK
510 9986674 Czajka 1969 Krzysztof Czajowski 2024.04.28 PK
511 9990020 Natalia Gorczowska Natalia Gorczowska 2024.04.28 PK
512 9986994 Mazur Łukasz Konopka 2024.04.28 MZ
513 9995646 Podkarpacka Grupa OTOP #05 Marcin Galus 2024.04.28 MP
514 9995279 Podkarpacka Grupa OTOP ZN Zenon Niziołek 2024.04.28 PK
515 10013241 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.04.27 MP
516 10013223 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.04.27 MP
517 10013216 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.04.27 MP
518 9980513 E-lanus Konrad Bieńkowski 2024.04.27 ZP
519 9973836 Katarzyna Katarzyna Szałas 2024.04.27 MP
520 9981702 TP Dubelt #2 Paweł Białomyzy 2024.04.27 PL
521 9966307 Marek Derda Marek Derda 2024.04.26 PL
522 9985251 Leszczyńska Grupa OTOP Grzegorz Lorek 2024.04.26
523 9957244 Eksplor Artur Staszewski 2024.04.24 ZP
524 9932600 krakers Wiktor Kroker 2024.04.20 WP
525 9926032 Podkarpacka Grupa OTOP #06 Kuba Osowski 2024.04.18 PK
526 9916203 Puchacz 3 Michał Karpeta 2024.04.16 ŚL
527 9891561 Matka szpaków Monika Turczyńska 2024.04.13 PL
528 9891585 La Lechuza Joanna Kończak 2024.04.13 PL
529 9892556 Marta Gołek Marta Gołek 2024.04.13
530 9868938 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.04.08 MP
531 9857324 Bartłomiej Kusal Bartłomiej Kusal 2024.04.07 MP

Analiza obserwacji w podziale na miesiące. Prezentowane dane dotyczą całej historii Wielkiego Roku, nie tylko bieżącego roku. Kolor tła tygodni oznacza intensywność liczby obserwacji w porównaniu do średniej dla danego gatunku.


Rok 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4
2024
2023
2022
2021
2020

Mapa zagęszczenia obserwacji, wraz z osią czasu. Domyślnie źródłem danych dla mapy są wszystkie obserwacje z danego roku. W prawym dolnym rogu mapy znajduje się oś czasu. Przesuwając znacznik czasu w prawo mamy możliwość zobaczyć, jak zmieniało się rozmieszczenie obserwacji w kolejnych tygodniach roku (np. '4-2' oznacza drugi tydzień kwietnia)"